Infinix Smart 9 HD Price in Pakistan
Infinix Smart 9 HD
Rs. 21,899
OutOfStock
Infinix Smart 9 HD Price & Specifications
| Release Date | 12-11-2024 |
| SIM Support | Dual Sim |
| Phone Dimensions | 167.5 x 77.1 x 8.35 mm |
| Phone Weight | 188 g |
| Operating System | Android 14 (Go edition) |
| Screen Size | 6.7 inches |
| Screen Resolution | 720 x 1600 pixels |
| Phone Type | N/A |
| Screen Protection | N/A |
| Internal Memory | 64 |
| RAM | 4 |
| Card Slot | Yes |
| Type | 5000 mAh |
| Front Camera | 8 MP |
| Front Flash Light | N/A |
| Front Video Recording | Yes |
| Back Camera | 13 MP |
| Back Flash Light | Yes |
| Back Video Recording | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| 3G | Yes |
| 4G/LTE | Yes |
| 5G | No |
| Radio | Yes |
| WiFi | yes |
| NFC | No |
| Processor | N/A |
| GPU | N/A |
infinix smart 9 hd price in Pakistan is 21,899 PKR. infinix smart 9 hd is available with a variant 64 Storage. This storage is enough to save important data. infinix smart 9 hd launched with impressive color options black,green,neo_titanium,coral_gold. infinix smart 9 hd phone weighs only 188 g which is suitable for those who carry it in hand for a long time. infinix smart 9 hd is set up with a 13 MP back camera and 8 MP selfie camera. The processor N/A and N/A ensure the smooth performance of infinix smart 9 hd. The Display of infinix smart 9 hd supports Resolution up to 720 x 1600 Pixels and the screen Size is 6.7 Inches. The phone Screen is protected with the latest 6.7 Inches. Mobile battery capacity is 5000 mAh. This Infinix mobile is in high demand because of its camera setup, screen size, battery, internal specifications, and infinix smart 9 hd price.
Read More +Infinix Latest Mobiles
Infinix Upcoming Mobiles
Infinix Smart 9 HD Availability
| Expected Price: | Rs. 21,899 |
| Release Date: | November 12, 2024 (Unofficial) |
| Phone Status: | OutOfStock |
Infinix Smart 9 HD Price and Specs
| Infinix Smart 9 HD 4GB RAM and 64GB Storage | Rs. 21,899 |